Narzędzia strony

Inicjatywy 2015

Zarządzanie

2015 rok został ogłoszony „Rokiem Wartości Grupy Enea”. Oznacza on, że będziemy realizowali działania i inicjatywy, które przyczynią się do lepszego zrozumienia najważniejszych wartości.

Enea Centrum, która stanowi serce „usług wspólnych” w Grupie i ma usprawnić zarządzanie z korzyścią dla Klientów, jak i pracowników z początkiem roku przejęła zadania dotyczące realizacji zakupów.

Pracownicy

5,5 tys. pracowników i członków ich rodzin będzie mogło korzystać ze specjalistycznych usług medycznych w placówkach szpitalnych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, dzięki podpisanej umowie.

„Moc Innowacji” to konkurs dla pracowników z innowacyjnymi pomysłami. Chcemy wyróżnić pracowników, którzy mają świetne pomysły na usprawnienie codziennych czynności. To pozwoli nam szybciej i prościej działać.

Klienci

ENERGIA+ to nowa oferta dla Klientów, która daje im więcej korzyści, takich jak ubezpieczenia czy konto w banku. Pakiet ENERGIA+ Oszczędności pozwala na zwrot 15% kosztów za opłacane rachunki za energię oraz 5% kosztów za zakupy bezgotówkowe wraz z kontem za 0 zł w Getin Banku. Więcej informacji na www.energiaplus.pl

Środowisko

Enea Oświetlenie zbuduje cztery elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy 200kW na dachach budynków użyteczności publicznej, w tym Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Szczecinie.

27,7 miliona złotych wydaliśmy na instalację, która odzyskuje ciepło ze spalin po spalaniu biomasy w Elektrociepłowni Białystok. To pierwsza instalacja o takiej skali w kraju.

Społeczności

Enea prowadzi projekty sponsoringowe, wspierając sport oraz kulturę. Przykładem może być zaangażowanie w rozwój polskiego triathlonu, sponsoring klubów koszykarskich czy mecenat nad Teatrem Wielkim w Poznaniu.

Wspólnie z Wydziałem Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Lasami Państwowymi rozpoczęliśmy patrole złożone z policjantów, leśników i energetyków. Patrole kontrolują osoby i pojazdy poruszające się w lasach lub przebywające w okolicy linii energetycznych.